Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Podkarpacki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podkarpacki z siedzibą w Rzeszowie  działa nieprzerwanie od 2012 roku. Nasza organizacja składa się z dwóch filii:

  • filia Mielec
  • filia Rzeszów

Jesteśmy organizacją non-profit, co oznacza, że zebrane fundusze darowizny, dary rzeczowe oraz środki z 1% podatku przeznaczamy na naszą działalność statutową – czyli pomoc innym.

Pomoc osobom potrzebującym realizujemy w różnych obszarach:

  • pomoc odzieżowa  - ubrania dla dzieci i dorosłych znajdujących się w potrzebie
  • pomoc rzeczowa – organizujemy np. opał na zimę, czy np. pewne podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego
  • pomoc dzieciom

Realizujemy również programy, które mają na celu zapobieganie pewnym sytuacjom (w szczególności chorobom, uzależnieniom). W tym celu organizujemy bezpłatne spotkania takie jak Kluby Zdrowia (prelekcje, warsztaty i wykłady na temat zdrowia) lub programy odwykowe.

Sami nie dalibyśmy rady. Praca ta jest możliwa dzięki wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas, zdolności i talenty oraz dzięki darczyńcom. Dzięki każdej wpłacie, darowiźnie, pomocy rzeczowej czy środkom wpłaconym w ramach 1 procenta podatku niesiemy pomoc dla osób: ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, bezrobotnych i uzależnionych. Na sercu leżą nam również osoby poszkodowane w wyniku kataklizmów, wojen i klęsk naturalnych. Dbamy również o dzieci i młodzież.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka – poprzez liczne programy edukacyjne przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

Jeśli jeszcze nie wiesz co zrobisz ze swoim 1 procentem podatku – podsuniemy Ci dobrą myśl – przekaż go na naszą działalność statutową – czyli na pomoc innym. Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podkarpacki posiada status organizacji pożytku publicznego (STATUS OPP), co oznacza, że możesz przekazując 1% podatku właśnie nam – za co z góry serdecznie dziękujemy!

Ważne dokumenty

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
ul. Twardowskiego 3a
35-302 Rzeszów

Nr konta bankowego:
29 2030 0045 1110 0000 0270 6950

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij