Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Podkarpacki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej Oddział Podkarpacki to:

Pomoc osobom w potrzebie:

  • Pomoc odzieżowa  - zbieramy ubrania dla dzieci i dorosłych znajdujących się w potrzebie. Jedną z takich akcji charytatywnych była „Kurtka dla malucha”, której ideą jest pomoc rodzinom wielodzietnym, które są w potrzebie zwłaszcza w okresie późnojesienno-zimowym. Akcja polega na zbiórce ciepłej odzieży dziecięcej. Osoby posiadające zbędne, znajdujące się w dobrym stanie ubrania – w szczególności kurtki, swetry, czapki, szaliki, rękawiczki, a także buty zimowe, mogą je przynosić do naszych  filii. Następnie odzież zostaje rozdysponowana wśród najuboższych rodzin z danego miasta i okolic.
  • Pomoc rzeczowa – organizujemy np. opał na zimę, czy np. pewne podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego. Czasami nasza pomoc polega na zapewnieniu podstawowych warunków do życia, jak w przypadku pewnej rodziny mieszkającej na wsi pod Rzeszowem. Opłaciliśmy rachunki oraz zebraliśmy odzież i żywność. Niby nic wielkiego, ale uczyniło to ogromną różnicę w życiu tych osób. Wciąż udzielamy podobnej pomocy – w tym celu uruchomiony został program „Bądź solidarny w potrzebie”.
  • Pomoc dzieciom i młodzieży – angażujemy młodzież ( z Polski i zza granicy) w różnego rodzaju projekty, które mają na celu lepiej przygotować ich do życia i dobrego funkcjonowania w społeczeństwie.

    Organizujemy wymiany młodzieżowe, na których uczestnicy mogą uczyć się przedsiębiorczości, osiągania stawianych przed sobą celów, a także rozwijać swoją kreatywność.
  • Pomoc żywnościowa – nasz oddział organizuje zbiórki żywności oraz wydawanie jej dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Oprócz powyższych działań niesiemy również charytatywną pomoc w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki.

Na naszym terenie organizujemy Kluby Zdrowia – bezpłatne spotkania w formie wykładów/warsztatów, na których od specjalistów dowiedzieć się można czegoś więcej na temat zdrowia i zapobiegania tak bardzo powszechnym dziś chorobom cywilizacyjnym (np. nadciśnienie, cukrzyca, nadwaga).

 

 

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
ul. Twardowskiego 3a
35-302 Rzeszów

Nr konta bankowego:
29 2030 0045 1110 0000 0270 6950

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij